BioNomadix

System BioNomadix to bezprzewodowa, wielokanałowa platforma do rejestracji sygnałów fizjologicznych. Jego konstrukcja pozwala na niemal nieograniczoną swobodę ruchów i komfort użytkowania jednocześnie pozwalając badanemu na naturalne zachowanie i bezstresowe poddanie się badaniu. 

BioNomadix posiada 12 różnych zestawów modułów. Każdy z nich składa się z przekaźnika i odbiornika, zoptymalizowanych tak, aby reagowały jedynie na wybrane sygnały fizjologiczne. Aby stworzyć własny system BioNomadix, należy użyć kilku (zazwyczaj maksymalnie ośmiu) zestawów modułów.

System BioNomadix może przekazywać dane do systemu MP160 z oprogramowaniem AcqKnowledge w obrębie laboratorium (zasięg bezprzewodowy – ponad 10 m), pozwalając na ich przegląd i analizę w trybie online i offline. Można również użyć systemu BioNomadix Logger, który pozwala na zapisywanie danych podczas prowadzenia swobodnego, naturalnego trybu życia badanej osoby. Dane nagrywać można poprzez 3-kanałowe przekaźniki BioNomadix, dostępny jest również wbudowany akcelerometr. Aby skorelować dane fizjologiczne z lokalizacją, należy zsynchronizować BioNomadix Logger z GPS-em. Dane mogą być następnie implementowane do programu AcqKnwoledge w celu poddania ich analizie.

Cechy

  • Kompatybilność ze stacją akwizycji sygnałów MP160
  • Bezprzewodowa rejestracja biosygnałów (zasięg bezprzewodowy -10m)
  • Swoboda ruchów i komfort osoby badanej
  • 12 zestawów modułów do wyboru (w tym: ECG, EEG, EMG, EOG, EGG, EDA, puls, oddech, temperatura, siła ścisku i inne)
  • Analiza sygnałów w oprogramowaniu AcqKnowledge w trybie online i offline