Ergometry diagnostyczne Ergospect (ogólnie)

Ergometr Diagnostyczny to urządzenie przystosowane do pracy w środowisku rezonansu magnetycznego, zaprojektowane do symulacji obciążenia układu mięśniowo-szkieletowego w trakcie badania rezonansem magnetycznym. 

Ergometr może być stosowany ze skanerami wiodących producentów (Siemens, Philips, GE, Toshiba czy Hitachi). Jest kompatybilny ze skanerami MRI od 1.5T do 7T jak i urządzeniami o wyższym natężeniu pola.

Komponenty użyte do produkcji ergometrów firmy Ergospect zawierają jedynie materiały niemagnetyczne i zostały przetestowane pod względem użyteczności w polu magnetycznym rezonansu. Gwarantuje to poprawne funkcjonowanie, bez artefaktów w wynikach badań.

Diagnozowanie w ruchu

Metoda rezonansu magnetycznego pozwala na bardzo dokładne, nieinwazyjne obrazowanie ciała ludzkiego. Jednak obrazy uzyskiwane w trakcie badania nie pozwalają w pełni obserwować fizjologii i zmian zachodzących w organizmie. W przypadku wielu chorób układu mięśniowego lub metabolicznego, ich objawy uwidaczniają się dopiero w trakcie ruchu lub w wyniku obciążenia. Sprawia to, że specjaliści coraz chętniej sięgają po metody pozwalające na dynamiczną ocenę stanu pacjenta.

Urządzenia Ergospect umożliwiają dynamiczne obrazowanie poszczególnych partii mięśni, obciążenia kręgosłupa, stawów a także serca. Pozwala to wspierać takie obszary medyczne jak angiografia, kardiologia, neurologia, chirurgia naczyniowa, ortopedia, medycyna sportu oraz farmaceutyczne badania kliniczne.

Modułowa konstrukcja

Podstawowa platforma ergometru jest bazą dla różnych modułów, które są stosowane w zależności od obszaru zainteresowania badaczy. Poszczególne moduły montowane są na platformie bazowej na zasadzie plug-in.

Rozwiązanie dopasowane do potrzeb

Producent zapewnia możliwość dostosowania rozwiązania do specjalnych wymagań urządzenia oraz do dodatkowych potrzeb zainteresowanych. To indywidualne podejście zapewnia przygotowanie i dostarczenie rozwiązania „szytego na miarę”, przygotowanie prototypu oraz testowanie wraz z certyfikatami niezbędnymi do standaryzacji.

Cechy

  • Możliwość wykonywania badań MRI w warunkach symulacji naturalnego obciążenia
  • Zastosowanie w polu magnetycznym od 1.5-7T lub wyższym
  • Certyfikowane urządzenia medyczne, zgodne ze standardami bezpieczeństwa
  • Rozszerzenie spektrum diagnostycznego
  • Możliwość przed i pooperacyjnej oraz treningowej oceny stanu badanego
  • Jasne i zróżnicowane wnioski diagnostyczne dzięki dokładniejszym badaniom
  • Nieinwazyjne badanie
  • Szybka i prosta obsługa
  • Obniżenie kosztów badań
  • Kompatybilność z urządzeniami różnych producentów