NordicNeuroLab fMRI VisualSystem

Jest to system do bezpośredniej prezentacji bodźców wzrokowych w postaci gogli montowanych na cewce odbiorczej rezonansu magnetycznego. Istnieje możliwość integracji z kamerą eye trackingową, śledzącą ruchy gałek ocznych. Gogle są kompatybilne z większością dostępnych cewek głowowych. Regulowane ramię, na którym są zainstalowane, pozwala na szybkie ustawienie do preferowanego kąta widzenia.

Sprzęt charakteryzuje się doskonałą ostrością obrazu, a dzięki zastosowanej ruchomej optyce, gogle mogą być wykorzystywane do badań osób posiadających wady wzroku. Współpracuje on ze standardowymi komputerowymi kartami graficznymi i posiada niezależne kanały dla każdego oka. Może być więc używany do wyświetlania bodźców stereo i tym samym prezentować obraz 3D w trakcie badań fMRI.
 
Dostępna jest opcja obuoczna, jak i na prawe i lewe oko. Działająca w podczerwieni kamera może być również stosowana do monitorowania stanu czuwania osoby badanej podczas badań fMRI (widzimy, czy pacjent ma otwarte, czy zamknięte oczy).

Cechy

  • regulowany rozstaw oczu
  • korekcja wady wzroku dla każdego oka osobno
  • pewność, że badany nie rozprasza się bodźcami peryferycznymi
  • możliwość prezentacji bodźców w wysokiej rozdzielczości, także w 3D
  • prowadzenie badań okulograficznych w środowisku rezonansu magnetycznego (eye tracker)