NordicNeuroLab SyncBox

Urządzenie do synchronizacji wewnętrznych oraz zewnętrznych urządzeń i programów.

SyncBox współpracuje ze wszystkimi programami do prowadzenia badań fMRI i rezonansami każdego producenta, dzięki czemu jest niezwykle uniwersalny. Intuicyjne menu umożliwia wybór sposobu przesyłania triggera do oprogramowania sterującego eksperymentem.

Synchronizator posiada również funkcję symulacji sygnału-triggera, co pozwala na budowanie i testowanie eksperymentów fMRI poza pracownią rezonansu. Minimalizuje to czas pracy na samym skanerze, a przez to obniża koszty realizacji projektu. Kolejną opcją jest możliwość nagrywania triggerów generowanych przez skaner, podczas wykonywania określonego protokołu fMRI, który zostanie później użyty w badaniu właściwym.

W projektach naukowych SyncBox zapewnia dokładną synchronizację protokołu badawczego z paradygmatem. Współpracuje z innymi urządzeniami umożliwiając ich synchronizację oraz zapis logów czasowych.

W standardowym zastosowaniu klinicznym, przy wykorzystaniu oprogramowania NNL, SyncBox jest doskonałym narzędziem, które będzie umiała obsłużyć nawet osoba bez doświadczenia w wykonywaniu badań i analizie wyników fMRI. W tej konfiguracji sprzętowo-programowej, badania fMRI mogą stać się rutynową procedurą diagnostyczną – od wykonania badania po raport i opis wyniku.

Cechy

  • synchronizacja pomiędzy komputerem sterującym prezentacją bodźców a skanerem
  • intuicyjne menu konfiguracyjne
  • możliwość przeprowadzenia symulacji paradygmatu bez kosztownego, testowego użycia skanera
  • praca w trybie portu szeregowego lub emulacji klawiatury, zapewniająca współpracę z dowolnym oprogramowaniem do prezentacji bodźców